Majowe święta

Archiwum kategorii: Aktualności

28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole został przeprowadzony patriotyczny happening z okazji ŚWIĄT MAJOWYCH – takich jak: Święto Pracy i rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Narodowe Trzeciego Maja. W tym dniu klasy 0-III miały okazję wysłuchać krótkich informacji i okolicznościowych wierszy, odczytanych przez grupę uczniów z 5b. Maluchy wykonały także różne zadania związane z tematyką świąt majowych. Dzieci z zerówki wyrecytowały wiersz ,,Kto ty jesteś?” Władysława Bełzy i odśpiewały hymn państwowy. Starsi uczniowie tworzyli klasowe ,,żywe flagi” i układali ,,rozsypany” cytat o ojczyźnie. W czasie przerw ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewały patriotyczne piosenki, m.in. ,,Witaj ,majowa jutrzenko” oraz tematyczne utwory poetyckie, które prezentowały uczennice z 5a. Podczas happeningu udało się przypomnieć nie tylko najważniejszych autorów Konstytucji 3 maja, ale też innych wybitnych Polaków, których ustanowiono patronami roku 2023, tj. Mikołaja Kopernika i Jana Matejkę.

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/1403308917101150

Poprzednia aktualność
O pasji z pasją
Następna aktualność
Młodzi patrioci