„Nie musimy akceptować cudzych przekonań…, ale musimy akceptować prawo innych do ich posiadania.”

Archiwum kategorii: Aktualności

Minął tydzień, podczas którego mówiliśmy bardzo dużo o tolerancji – czym jest, co oznacza i czy sami uważamy się za takie osoby. Klasa 6b pobiła szkolny rekord na przetłumaczenie słowa „tolerancja” na prawie 100 różnych języków! Działania te promowały postawę tolerancji i szacunku do każdego człowieka i jego poglądów. Nadrzędnym celem było między innymi kształtowanie postawy akceptacji dla osób, które różnią się od innych poglądami, wyglądem, kolorem skóry, wyznawaną religią. Uczniowie wzięli udział w różnych konkursach dotyczących tolerancji, w których:

1. miejsce zajęła Marta Kuc z klasy 6a

2. miejsce zajęła Julia Tomalak z klasy 5a

3. miejsce zajęła Martyna Szczesna z klasy 5a

oraz wyróżnienie otrzymał Paweł Szurmiński z klasy 5a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

W przyszłym tygodniu również będziemy mówili w pewnym kontekście o tolerancji….

Kto zgadnie, jaki ważny dzień przypada 2 kwietnia?

Poprzednia aktualność
Co zamiast plecaka do szkoły?
Następna aktualność
Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu