Tydzień Wielokulturowy – dni 4. i 5.

Archiwum kategorii: Aktualności

W czwartym dniu Tygodnia Wielokulturowego, w czasie tanecznej przerwy, uczniowie, pod kierunkiem pani Izabeli Stankiewicz, poznawali kroki samby, narodowego tańca brazylijskiego. Na kolejnym, czwartkowym, integracyjnym spotkaniu wymyślali tematyczne hasła, slogany. Po przeprowadzonych rozmowach sformułowali krótkie wnioski, spostrzeżenia typu: Wspólnie możemy zdobywać świat. Współpraca popłaca. Zjednoczeni żyjemy i siłę zdobędziemy.

W piątek w SP3 odbył się kiermasz dobroczynny – dla ofiar wojny w Ukrainie. Ze sprzedaży uczniowskich wypieków i rękodzieła uzyskano 703 zł. Klasy 6a i 6b wzięły udział w warsztatach pn.,,Tolerancja” z pracownikiem PPP- panią Izabelą Sobocką. 

Efektami zespołowych działań były  specjalnie udekorowane drzwi klasowych pracowni oraz wykonanie plakatów z wymownym przesłaniem.

Tegoroczny Tydzień Wielokulturowy dobiegł końca. Mamy jednak nadzieję, że jego idee zostaną w pamięci wszystkich. Uczniowie mogli uzmysłowić sobie, że wielokulturowa społeczność szkolna umożliwia wzajemne ubogacanie się każdego z nas, a szacunek dla innych, tolerancja, wspieranie potrzebujących są miarą naszego człowieczeństwa. Poza tym razem możemy miło spędzać czas, o czym przekonano się także podczas integracyjnych zabaw na lekcjach wychowawczych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i uczestniczenie w tej ważnej  akcji.

Poprzednia aktualność
Tydzień Wielokulturowy - dni 2. i 3.
Następna aktualność
Wiosna, wiosna ... czas na liczbę Pi