,,Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean”

Archiwum kategorii: Aktualności

W minionych dniach miał w naszej szkole miejsce kolejny Tydzień Dobrych Myśli, tym razem z klasami 3b i 6a pod hasłem: ,,Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean”. Taka myśl jest dobrym pretekstem, by zasiać w młodych ludziach ziarno ciekawości wydające później plon w postaci wiedzy. Wiedzy, która powinna być wartością samą w sobie. I choć jesteśmy w stanie przyswoić sobie tylko niewielką jej cząstkę, warto gromadzić kroplę do kropli.

Zadanie dla klas 1-3 na ten tydzień polegało na obejrzeniu filmików o czterech żywiołach, a następnie na pogłębieniu wiedzy na ten temat i przygotowaniu plakatów w oparciu o zdobyte informacje. Klasy 4-6 miały na szarym papierze wykonać plansze na wylosowany przez przewodniczącego klasy temat. I tak na przykład dzięki 4a dowiedzieliśmy się, jacy są najlepsi sportowcy świata, a piękne portrety tych sław ozdobiły niezwykle starannie przygotowany plakat. Podobnym zaangażowaniem wykazała się klasa 4b, która wykonała dla nas zestawienie najważniejszych dzieł malarskich i – co niezwykle cenne – każdy członek klasy próbował te arcydzieła własnoręcznie odtworzyć z jakże udanym skutkiem! Najsłynniejsi i najbardziej wpływowi naukowcy świata otworzyli dla nas drzwi do swoich tajemnic dzięki klasie 5b i ich pomysłowej planszy, a najdziwniejsze rekordy Guinnessa poznaliśmy dzięki 5a. Ciekawe zjawiska przyrodnicze zestawiła dla nas na swojej mapie myśli klasa 6a, a najdłuższe rzeki świata poznaliśmy dzięki 6b. Starsze klasy specjalizowały się z kolei w wybitnych muzykach, pisarzach, palcem na mapie wskazywały też dla nas najwyższe szczyty górskie.Klasy 4-8 brały ponadto udział w quizie z wiedzy ogólnej na platformie Kahoot, zorganizowanym przez wychowawcę klasy 6a. Przedstawiciele poszczególnych zespołów mierzyli się z pytaniami z zakresu polskiego, historii, matematyki, chemii, informatyki, geografii, biologii, muzyki, sportu, kultury anglosaskiej… i poszło im świetnie!W kategorii klas 7-8 zwycięzcami okazali się uczniowie reprezentujący 8b, a wśród zespołów 4-6 – przedstawiciele 5a. Trzeba przyznać, że choć – jak mówi myśl przyświecająca tygodniowi – zdobyte w tym czasie informacje to tylko kropla w oceanie wiedzy, mamy poczucie, że całkiem duża ta kropla… 3b i 6a wraz z wychowawcami i panią pedagog serdecznie dziękują za zaangażowanie i udział w TDM wszystkim klasom oraz ich wychowawcom.

Poprzednia aktualność
Prezent dla babci i dziadka
Następna aktualność
Zorza polarna