DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Archiwum kategorii: Aktualności

Z okazji Dnia Patrona 21. listopada odbyło się uroczyste spotkanie, połączone ze złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą Juliusza Słowackiego. Towarzyszyły mu dźwięki muzyki szopenowskiej, stając się tłem dla odczytania przez uczniów utworu Słowackiego ,,Testament mój”. Pani Dyrektor rozdała dyplomy i nagrody laureatom konkursów, poświęconych życiu i twórczości Juliusza Słowackiego, w których przez ostatni tydzień brali udział uczniowie naszej szkoły. Jednym z nich był Konkurs Ortograficzny w kategorii klas 4-6. Uczniowie mieli okazję nie tylko wykazać się znajomością zasad ortograficznych, ale i poznać ciekawostki dotyczące życia naszego patrona, którego z pewnością możemy nazywać poliglotą. J. Słowacki władał dziewięcioma językami, m.in.: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, greką oraz łaciną. Powinien być dzięki temu inspiracją dla współczesnych ludzi, a w szczególności dla uczniów naszej, wielokulturowej, szkoły. W kategorii klas 5-6 pierwsze miejsce zajął Bartosz Połczyński, drugie Julia Więcek, trzecie Alex Nowakowski. W klasach czwartych na pierwszej pozycji znalazła się Magdalena Kubacka, drugie miejsce należało do Nicoli Podgórskiej, trzecią lokatę zajęła zaś Klaudia Jaworska. Z okazji Dnia Patrona odbył się również konkurs pt. ,,Jak Słowacki bądź i do pisania wierszy siądź”, w którym wyróżnienie otrzymał Franciszek Wywijas z kl. 6a. Uczniowie dostali także nagrody za zajęcie miejsc w konkursie plastycznym na portret lub kolaż związany z życiem Słowackiego. Naszym laureatom gorąco gratulujemy. Serdecznie dziękujemy również Radzie Osiedla Śródmieście I i panu Janowi Pazdeckiemu z Inter Tab za wszystkie ufundowane nagrody, które zdobyli uczniowie.

Poprzednia aktualność
PORTRET PATRONA
Następna aktualność
Jak oszukać mózg?