Dzień Postaci z Bajek

Archiwum kategorii: Aktualności

W 2022 roku Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadł na 5 listopada, w sobotę, toteż zaproszona do zabawy przez bibliotekę szkolną oraz Samorząd Uczniowski społeczność szkolna obchody jednego z najsympatyczniejszych świąt przełożyła na poniedziałek, 7 listopada. Za postacie z fantastycznych opowieści przebierali się przede wszystkim uczniowie klas młodszych, ale i wśród starszych trójkowiczów nie zabrakło osób wystylizowanych na bohaterów walczących ze złem i pokonujących wszelkie trudności. Bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w animowanych filmach, ale przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci, rozbudzających wyobraźnię oraz pozwalających na odkrycie niedostępnych w codzienności światów. Nic więc dziwnego, że w ten dzień szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, podczas których starsi uczniowie czytali młodszym wierszyki, baśnie, opowieści. Na szczególną pochwałę zasługują drużyny czytających z klasy 6a: Judyta, Zuzia, Kaja, Marta, Fabian, Franek i Szymon, z 7a: Snizhana, Oliwia i Amelia oraz z 8b: Wiktor.

Niech obchody tego święta będą pretekstem, by odwiedzić fantastyczne krainy z kart książek także w domowym zaciszu, w towarzystwie rodziców, dziadków, rodzeństwa.

Poprzednia aktualność
Konkurs recytatorski
Następna aktualność
Kotyliony