Pora na roboty

Archiwum kategorii: Laboratoria Przyszłości

Roboty edukacyjne coraz śmielej wchodzą do szkół i przedszkoli. Nasza placówka już od dawna wprowadziła zajęcia z wykorzystaniem Ozobotów i Genibotów, które cieszą się dużą popularnością szczególnie wśród uczniów klas młodszych. Lekcje kodowania z tymi małymi przyjaciółmi są atrakcyjną formą nauki i zabawy, kształcą i rozwijają kompetencje cyfrowe wśród uczniów. Urządzenia te, to małe, ale bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Uczą dzieci poprzez doświadczenie, rozwijają myślenie logiczne i wyobraźnię. Uczniowie poszerzają również umiejętności pracy w grupie. Każde zajęcia z ich wykorzystaniem służą rówieniż utrwalaniu dotychczasowej wiedzy, np. z edukacji matematycznej, przyrodniczej czy języka angielskiego. Warto podkreślić, że dziecko i świat programowania to jedność. Tego typu zajęcia pobudzają kreatywność i uczą analitycznego myślenia, a to kompetencje kluczowe u dzieci w wieku szkolnym.

Poprzednia aktualność
Nordic walking - marsz po zdrowie
Następna aktualność
#SzkołaPamięta