„Przerwa na czytanie”

Archiwum kategorii: Aktualności

Nie trzeba nikogo przekonywać do licznych zalet czytelnictwa. Ten jeden walor warto jednak przy okazji akcji ,,Przerwa na czytanie” podkreślić – oderwanie się od codzienności i przeniesienie się myślą w fikcyjne lub fantastyczne krainy znakomicie odsresowuje i relaksuje, a taka przecież jest również rola przerwy śródlekcyjnej. Książka i przerwa to zatem połączenie doskonałe, dlatego Samorząd Uczniowski zaproponował w swoim planie pracy przerwę z książką w środy co tydzień. Obecny jest jednak szczególny, gdyż jako szkoła w środę i czwartek włączamy się do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie ,,Przerwa na czytanie”. Akcja odbywa się już po raz siódmy, jej celem jest pokazanie, że czytanie może być zabawą i sprawia przyjemność. Do tej pory we wszystkich edycjach brało udział 684 tysięcy 151 osób! Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie to łącznie MILION CZYTAJĄCYCH. Jeśli więc z różnych powodów nie czytałeś/ nie czytałaś na przerwie dzisiaj, zrób to koniecznie jutro. Przynieś książkę, może kocyk lub podusię i czytaj, czytaj, czytaj!

Poprzednia aktualność
Z wycieczką do młyna
Następna aktualność
Nordic walking - marsz po zdrowie