Pierwszaki poznają swoje miasto

Archiwum kategorii: Aktualności

W piątek, 10 czerwca uczniowie klasy 1b wybrali się na wycieczkę po Kaliszu. Przemierzając wąskie uliczki i obserwując zabudowania w samym centrum, zwrócili uwagę na jedną z kamienic mieszczącą się przy Głównym Rynku. Widnieją na niej płaskorzeźby osób rozsławiających Kalisz: Adama Asnyka – poety urodzonego w naszym mieście, Marii Konopnickiej – pisarki mieszkającej przez 12 lat w grodzie nad Prosną, Stefana Szolca-Rogozińskiego – badacza Afryki pochodzącego z tych stron oraz Marii Dąbrowskiej – pisarki urodzonej w pobliskim Russowie. Dalej uczniowie mieli możliwość zobaczenia ekspozycji multimedialnej poświęconej dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu, która mieści się w ratuszu – w pomieszczeniach piwnic. Na korytarzu trzeciego piętra, przed wejściem na wieżę oraz na kondygnacjach wieży ratuszowej. Dzieci po wejściu na taras widokowy mogły podziwiać panoramę miasta. Wycieczkę umiliło krótkie spotkanie z prezydentami Kalisza. W tym dniu uczniowie odwiedzili jeszcze Basztę Dorotkę. Mieli okazję wysłuchać legend związanych z Kaliszem. Obejrzeli też Skarbiec, który znajduje się w Bazylice św. Józefa. Na zakończenie wyprawy dzieci odwiedziły Park Miejski, a drogę powrotną umilał nam spacer Plantami Miejskimi, podczas którego roślinność oraz śpiew ptaków cieszyły i oko, i ucho uczestników wycieczki.

Poprzednia aktualność
Na ścieżkach gołuchowskiego parku
Następna aktualność
STYPENDIA IM. ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II