W Łodzi – fizyka, kosmos i kwiaty

Archiwum kategorii: Aktualności

W piątek, 3 czerwca 2022 r. uczniowie klas: 7b, 7a, 8a i 8b  pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Łodzi. W jej programie znalazły się następujące punkty: zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1, udział w grze edukacyjnej pt. ,,Od węgla do uranu” z przewodnikiem i animatorami, obejrzenie w Kinie Sferycznym filmu ,,W kosmos i z powrotem” oraz spacer po Ogrodzie Botanicznym. Na terenie zrewitalizowanej Elektrowni Łódzkiej  uczestnicy zajęć mieli okazję w przystępnej formule poznać wiele zagadnień, które wydają się trudne i skomplikowane, m.in. mechanizm powstawania promieniotwórczych pierwiastków. Swoją wiedzę pogłębiali podczas aktywnej, bezpiecznej zabawy z wykorzystaniem multimedialnej ekspozycji.W Planetarium EC1 poszerzyli zasób wiadomości na temat wykorzystywania technologii kosmicznych w życiu codziennym, a także roli fizyki jako naukowej podstawy współczesnej techniki informacyjno- komunikacyjnej.

Z kolei w Ogrodzie Botanicznym młodzież mogła się dotlenić i zachwycić pięknem przyrody, pospacerować wśród różnorodnej roślinności, obejrzeć kilka typów zegarów słonecznych, a także zwiedzić dawną, wiejską zagrodę. Pobyt w tej malowniczej przestrzeni, urozmaiconej zbiornikami wodnymi, wzgórzami skalnymi, łąkami był niewątpliwie miłym relaksem przed drogą powrotną do Kalisza. Ten słoneczny dzień, wspólnie spędzony czas z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników wyprawy.

Poprzednia aktualność
Gratulacje dla Janka
Następna aktualność
Wygrana Fabiana i Jakuba