Z wizytą w Książnicy Pedagogicznej

Archiwum kategorii: Aktualności

Piękna, słoneczna pogoda, spora ilość ruchu, a do tego biblioteka? Pozorne skrajności udało się dziś połączyć klasie 5a, która pod opieką nauczycieli, kierując się wzdłuż Prosny, poprzez Park Miejski, a następnie Park Przyjaźni dotarła do Książnicy Pedagogicznej. Uczniowie nie tylko poznali tajniki pracy bibliotekarza, ale uczestniczyli też w zajęciach kaligrafii, pisząc m.in. gęsim piórem. Dowiedzieli się również, jak wyglądały dawne podręczniki, a także czego i w jakich warunkach uczyły się dzieci sto i dwieście lat temu. Droga powrotna była wspaniałą okazją do spaceru pośród nowo powstałych tężni w Parku Przyjaźni, a ilość kroków zrobionych podczas trasy w dwie strony zadowoliłaby niejednego sportowca. Serdecznie dziękujemy mamie Zuzi, Pani Aleksandrze Kranc za organizację wyjścia, a pracownikom Książnicy Pedagogicznej za ciekawe, inspirujące zajęcia.

Poprzednia aktualność
"W zdrowym ciele, zdrowy duch"
Następna aktualność
Turniej piłkarski ,,Śródmieście górą"