Zuchy na Zawodziu

W sobotę zuchy z 3 KGZ ,,Miejskie Wiewióreczki” odbyły zbiórkę w Rezerwacie Archeologicznym Zawodzie. Dzięki rekonstrukcjom średniowiecznych budowli i urządzeń dzieci mogły osobiście doświadczyć historii tego miejsca. W ramach działań z zakresu archeologii eksperymentalnej w rezerwacie prowadzony jest chów zwierząt gospodarskich, takich jak: owce wrzosówki, świniodziki, kozy, kury, pszczoły. Zuchy zostały zapoznane ze średniowieczną metodą uprawy roli – trójpolówką. Zwiedziły też chatę sprzed stu lat, przyglądając się jej wyposażeniu. Pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawostek, np. to, że materiały używane 100 lat temu wcale się nie różniły od tych używanych w średniowieczu, były to drewno, słoma i glina. Tego wieczora zuchy jeździły konno. Na zakończenie zbiórki odbyło się ognisko. Był to mile spędzony czas na świeżym powietrzu, a zuchy niedługo będą znawcami swojego regionu.

Poprzednia aktualność
Występ Zuzi
Następna aktualność
3a przybiła "Piątkę dla natury"