Piknik z książką

Archiwum kategorii: Aktualności

,,Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie” – tak pisał niegdyś Jan Kochanowski. W pełni się z nim zgadzamy. A usiąść z jakąś dobrą książką – to dopiero myśl! Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Piknik z książką”, organizowanej przez SU i bibliotekę szkolną. Piknik odbył się na zewnątrz, na zielonym terenie szkolnym. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki lub korzystali ze zbiorów biblioteki szkolnej, a smaczne przekąski umiliły czas spędzony z lekturą. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci, inicjowanie mody na czytanie oraz pokazanie uczniom stroniącym od książek, że czytaniem należy się chwalić. Uczestnicy pikniku chcieli przekonać koleżanki i kolegów, że czytać można w każdym miejscu i czasie, a obcowanie z książką powinno kojarzyć się z przyjemnością.

Poprzednia aktualność
Bieg Tropem Wilczym
Następna aktualność
Brawa dla Macieja