Happening z okazji ŚWIĄT MAJOWYCH

29 kwietnia 2022 r. w SP 3 został przeprowadzony patriotyczny happening z okazji ŚWIĄT MAJOWYCH – takich jak: Święto Pracy i rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą, Święto Narodowe Trzeciego Maja. W tym dniu zaproponowano społeczności szkolnej udział w różnych akcjach, działaniach. Uczniowie klas 0-III zastanawiali się, dlaczego należy szanować swoją ojczyznę, wykonywali prace plastyczne nt. ,,Moja mała i wielka ojczyzna”. Najmłodsi mieli także okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie  z ostatnim koronowanym królem Polski – Stanisławem Augustem Poniatowskim, w którego wcielił się Miłosz Stefani oraz wysłuchać krótkich informacji i okolicznościowych wierszy, odczytanych przez grupę młodzieży z 8a. Z kolei czwartoklasiści, piątoklasiści i szóstoklasiści stworzyli ,,żywą” mapę kraju i ,,żywy” napis 3 V. Dziewczynki z 7a i 7b odtańczyły poloneza (polski taniec narodowy), a w tym czasie chętni chłopcy ułożyli ,,rozsypany” cytat o ojczyźnie i podyskutowali o jego przesłaniu. Zespół 8b wziął udział w akcji ,,Flaga biało- czerwona”. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja została ponadto upamiętniona  na wcześniejszych lekcjach muzyki poprzez odśpiewanie pieśni ,,Witaj, majowa jutrzenko”, popularnej już od I połowy XIX wieku.

Kreatywni
PoczytajMy