WIOSENNY OGRÓDEK PIERWSZOKLASISTÓW

Archiwum kategorii: Aktualności

WIOSENNY OGRÓDEK W SALI PIERWSZOKLASISTÓW to temat ostatnich lekcji, podczas których dzieci wzbogaciły wiedzę przyrodniczą, przede wszystkim jednak wzięły udział w zajęciach praktycznych. Dzięki tej aktywności zdobyły nowe doświadczenia. Na początku uczniowie poznali kolejne etapy pracy podczas zakładania ogródka. Następnie dzieci wsypały do doniczek puszystą glebę lub włókninę, po czym rozpoczęły sadzenie cebuli, rzeżuchy oraz kwiatów. Przygotowaną hodowlę umieściły w jasnym, ciepłym miejscu, czyli na parapecie okiennym. Pierwszoklasiści pamiętali o systematycznym podlewaniu uprawy i z niecierpliwością czekali na zielone witaminki. Kiedy hodowane rośliny osiągnęły odpowiednią wielkość, szczypiorek i rzeżuchę wykorzystali jako dodatek do kanapek. Była to znakomita okazja do prowadzenia przyrodniczych obserwacji, m.in. procesu kiełkowania i wzrastania roślin. Tego typu zajęcia prowadzone z dziećmi są bogatym źródłem wrażeń, przeżyć i doznań, a przede wszystkim wywołują u najmłodszych wielkie chęci do aktywnego działania.

Poprzednia aktualność
Bądźmy bezpieczni – spotkanie ze Strażą Miejską
Następna aktualność
Dzień Ziemi