Międzynarodowy Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową

15 lutego to Międzynarodowy Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową. Z tej okazji Komitet Akcji Reakcji dla Kaliskich Amazonek zorganizował zbiórkę środków na zakup bezpiecznych, zalecanych przez onkologów dezodorantów bez soli aluminium i glinu. Jako szkoła wsparliśmy tę akcję. Przedsięwzięcie to jest nam szczególnie bliskie ze względu na naszego ucznia – Felka, który przeszedł leczenie onkologiczne. Pomysłodawczyni akcji, jego mama, tak oto napisała o zbiórce: ,,Akcja Reakcja dla Kaliskich Amazonek – a mamy ich w Kaliszu 140 – zrodziła się w mojej głowie w październiku, miesiącu poświęconym chorobom nowotworowym piersi. Aby zakupić dla nich bezpieczne dezodoranty (koszt jednego to 40 zł), proponujemy przeprowadzenie w szkole warsztatów florystycznych – sadzenie hiacyntów w słoikach. Dzieci zabiorą kwiatka do domu, a my poprosimy o zasilenie puszki naszej Akcji Reakcji”. Jakże mogliśmy odmówić? Jako szkoła z radością dołączyliśmy do tego szlachetnego przedsięwzięcia! Serdecznie prosimy wszystkich z Państwa o wsparcie akcji i przekazanie swoim dzieciom kwoty, którą będą mogły wrzucić do puszek. Pieniądze zbieramy jeszcze do końca przyszłego tygodnia. Bardzo na Was, kochani Rodzice, kochani Uczniowie liczymy!

Poprzednia aktualność
Puszyste, mięciutkie, rasowe, dachowe…
Następna aktualność
Całkiem miła ta samotność, kiedy jesteśmy razem