Podziel się musli!

Archiwum kategorii: Aktualności, Wolontariat

Uczniowie SP3 przez całą zimę pamiętali o zwierzętach, by pomóc im ją przetrwać. Podczas spacerów dokarmiali wiewiórki, kaczki, bezdomne zwierzęta domowe i ptaki. Śnieg już stopniał, zwierzętom łatwiej znaleźć pokarm, jednak zima jeszcze trwa, a zapasy powoli się kończą. Jeżeli jeszcze się nie przyłączyłeś do tej akcji wolontariatu, możesz nadal to zrobić.

Na przykład przygotuj ptakom własnoręcznie zrobione musli: wystarczy wysypać trochę wyłuskanego słonecznika, siemienia, ziaren zbóż czy nasion roślin do karmnika. Sikorkom trudno znaleźć owady, którymi się karmią, zawieś więc dla nich, na haczyku, kawałek słoniny. Możesz również wysypać suchy (niespleśniały) chleb dla kaczek, łabędzi. Wiewiórkom zostaw orzechy w kaliskim parku. Masz okazję zainteresować się także akcją pt. ,,Zwierzęcy Bank Karmy” i przekazać karmę oraz przydatne – bezdomnym zwierzętom- przedmioty w kaliskich sklepach (Tajga – ul. Górnośląska 56; Skala – plac św. Józefa 6, Karibu – ul. Polna 14; Limido – ul. Wyszyńskiego 42a, Ultranova – ul. Dobrzecka 46).

Oto fotorelacja z naszych dotychczasowych działań.

Poprzednia aktualność
Gratulacje dla Wirginii
Następna aktualność
Puszyste, mięciutkie, rasowe, dachowe…