Bliżej Italii – pierwsze warsztaty uczniów klasy 2a

Archiwum kategorii: Aktualności

Klasa 2a ruszyła z realizacją ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Europa i ja”. Uczniowie podczas losowania wybrali WŁOCHY. W cyklicznych spotkaniach o Italii będziemy poznawać jej symbole narodowe, sprawdzimy położenie państwa na mapie, poszukamy w zasobach internetowych słuchowisk, filmów czy bajek nawiązujących do wybranego kraju. Spróbujemy wsłuchać się w język włoski i stworzymy słowniczek najpopularniejszych słów, utworzymy prezentację dotyczącą miejsc, które warto zobaczyć, poznamy zwierzęta żyjące w tej części Europy oraz tradycyjne potrawy i zabawy dziecięce. W kwietniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca i wtedy zapoznamy się z charakterystyczną melodią lub tańcem włoskim.
Pierwsze warsztaty już za nami. Szczegóły w fotorelacji.

Poprzednia aktualność
Uczniowie klasy 1a w świecie baśni i legend
Następna aktualność
Piaskiem malowane