Sensoryczne bystrzaki w zerówce

Archiwum kategorii: Aktualności

Czy można grać w kręgle na leżąco.. i to bez prawdziwych kręgli? Pewnie!  Wystarczy parę butelek napełnionych różną ilością wody i kilku chętnych zawodników. Podczas tego ćwiczenia stymulowany zostaje układ dotykowy, przedsionkowy, wzrokowy i czucia głębokiego. Dodatkowo wspomagana jest integracja tonicznego odruchu błędnikowego, potrzebna do rozwoju prawidłowej percepcji wzrokowej niezbędnej do nauki pisania i czytania. Podczas zajęć „Sensoryczne bystrzaki” uczniowie mieli także za zadanie dokładnie wytężyć słuch i odgadnąć, jakie odgłosy natury są w danym momencie odtwarzane – obie drużyny spisały się znakomicie, ponieważ był remis. Na zajęciach przydała się także taśma malarska, która była przez chwilę cyrkową liną, po której trzeba było przejść, np. tylko na palcach, na piętach, przodem, tyłem, bokiem, z piłką między nogami, a przy tym wszystkim, jeszcze utrzymać równowagę. Piłka sensoryczna towarzyszyła nam także podczas innych zadań – przydała się do ściskania, podawania jej górą, dołem, bokiem, dzięki czemu wzmacnialiśmy rotację ciała, czucie głębokie i reakcje posturalne ciała. Zachęcamy do wspólnej zabawy w domu!

https://www.facebook.com/100057282956391/videos/pcb.308261307759965/551973616072702

Poprzednia aktualność
DZIEŃ CHŁOPAKA
Następna aktualność
Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka.