Warto marzyć!

Archiwum kategorii: Aktualności, Świetlica
8 września obchodzimy Dzień Marzyciela. Z tej okazji dzieci w świetlicy szkolnej wykonywały swoje koła marzeń. Wokół tego tematu skoncentrowane były także lekcje języka polskiego w klasie 4b. Uczniowie rysowali swoje własne skrzydła marzeń, a następnie czytali wiersz Joanny Kulmowej ,,Marzenia”. Dzięki wspólnej rozmowie zrozumieli, że marzeniom można, a nawet trzeba pomóc, że jeśli w wyobraźni widzimy się jako piłkarza, musimy zacząć trenować od teraz, nikt też nie zostaje wirtuozem skrzypiec, jeśli nie rozpocznie uczyć się na nich grać.
🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🧞🧜🏽‍♀️🧚🏿🧞‍♀️🧜🏻🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️
Drodzy Uczniowie, bardzo chcielibyśmy, aby nasza szkoła była odpowiednim miejscem na marzenia, na rozwijanie wyobraźni i pielęgnowanie talentów. Miejscem, w którym powieje wiatr, byście rozwinęli swoje skrzydła, a nie takim, w którym będzie się je Wam podcinać. Razem spełniajmy marzenia, bo to w dużej mierze od nas zależy, czy staną się one celami do osiągnięcia czy pozostaną tylko w sferze naszych myśli.
🧞🧞‍♀️🧜🏻🧚🏿🌸🌷🧚‍♀️🧜🏽‍♀️🧞‍♀️🧞
,,Marzenia się spełniają,
Tylko stale, stale myśl o nich myśl.
Wszystko, co tylko chcesz,
Może się zdarzyć dziś!
Marzenia się spełniają,
Tylko mocno, mocno, mocno w nie wierz,
Ściskaj kciuki co sił, oczy zamknij też… „.
Poprzednia aktualność
Pierwsze dni w szkole
Następna aktualność
Rajd z okazji Narodowego Dnia Sportu