Światowy Dzień Kosmosu w klasach młodszych

Archiwum kategorii: Aktualności

O kosmosie wiemy zazwyczaj niewiele, bo wydaje się on być czymś odległym i tajemniczym. 21 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu, była to świetna okazja do tego, by zgłębić nieco kosmiczne tajemnice i dowiedzieć się co nieco o przestrzeni kosmicznej, planetach i wysiłkach człowieka czynionych w kierunku poznania kosmosu. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, słuchali piosenek o planetach, były też quizy i gry multimedialne związane z tą tematyką. Dzieci przygotowały makiety i plakaty Układu Słonecznego, powstały też wspaniałe prace plastyczne. Przygotowując się do tego dnia, dzieci czytały książkę Wandy Chotomskiej ,,Dzieci pana Astronoma”. Nawet kącik logopedyczny był związany z kosmosem.
Dla uczniów był to dzień pełen okazji do zdobycia wiedzy, ale przede wszystkim dzień dobrej zabawy.

Poprzednia aktualność
Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkopolskich Dni Energii 2021
Następna aktualność
"Założyć ogród to uwierzyć w jutro"