,,Lekturki spod chmurki” – zakończenie II modułu w klasach trzecich

Archiwum kategorii: Aktualności

Klasy trzecie zakończyły realizację zadań II modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.
Tym razem ,,Chmurka Tosia” odwiedziła krainę śniegu i lodu. Taki zimowy zakątek stworzyliśmy też w naszych klasach. Dzieci miały okazję poznać nowego kolegę z dalekiej północy – Anaruka, głównego bohatera lektury „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uzupełniali lekturniki i utrwalili wiedzę na temat Arktyki, pracując z albumem, globusem i mapą. Poznali zwierzęta zamieszkujące tę odległą, północną część świata. Z ogromną ciekawością wysłuchali opowiadania ,,Mała chmurka w krainie śniegu” i wykonali dodatkowe zadania ekologiczne.
Dzieci poznały także przyczynę zmian klimatycznych na Ziemi i dowiedziały się, jak można temu zaradzić.
W ramach realizacji zadań z modułu II uczniowie klasy 3a samodzielnie zaprojektowali i wykonali stroje z tzw. odpadów, a następnie zaprezentowali się w nich podczas klasowego pokazu mody ekologicznej. Powstały kreacje, które mogłyby być inspiracją dla niejednego projektanta mody! 

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/1843289805826185/

Uczniowie klasy 3b wykonali ekobałwanki, pracę plastyczną przedstawiającą niedźwiedzia polarnego z odrysowanej dłoni i wyturlali bałwanka. Było bardzo dużo twórczych działań, m.in według własnych projektów dzieci w grupach wykonały plakaty zachęcające do przeczytania lektury. Plakaty i prace stworzone przez uczniów klas trzecich posłużyły w stworzeniu zimowego kącika na korytarzu szkolnym. Ponadto dzieci zrozumiały, dlaczego i jak należy dbać o środowisko naturalne i przyrodę, która nas otacza, dlaczego i w jaki sposób powinniśmy segregować odpady do pojemników w odpowiednim kolorze oraz dowiedziały się, co oznaczają słowa ,,recykling’’ i ,,efekt cieplarniany”. Nie zabrakło zabaw na śniegu, bo aura temu sprzyjała. Przeróżne formy twórczego działania udowodniły, że czytanie i omawianie lektur szkolnych wcale nie musi być nudne.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne, tym razem już wiosenne wyzwania.

Poprzednia aktualność
Informacja o rekrutacji do klas I i oddziału przedszkolnego
Następna aktualność
Dzień Kobiet w klasach młodszych