Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Archiwum kategorii: Aktualności
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, obchodzone co roku 21 lutego. Ma ono przypominać o tym, że mowa ojczysta jest najpotężniejszym narzędziem ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Czwartoklasiści świętowali ten dzień przez cały tydzień, w czasie którego zmierzyli się z łamańcami językowymi oraz rozwiązywali quizy i zagadki związane z gramatyką i ortografią języka polskiego. Na koniec udało im się znaleźć sejf w sali Wielkich Językoznawców, ale w tym celu musieli wykonać szereg zadań, poruszając się po pokoju zagadek.  Dzisiaj każdy z uczniów 4a i 4b otrzymał dyplom Mistrza Języka Polskiego od towarzyszącego nam w zabawach profesora Polaka. Podczas zajęć dzieci nie tylko zgłębiały zawiłości polszczyzny, ale także miło spędziły czas. A oto łamańce językowe w ich wykonaniu.
Poprzednia aktualność
Kosmiczna podróż przedszkolaków
Następna aktualność
Informacja o rekrutacji do klas I i oddziału przedszkolnego