Wyniki konkursu na komiks o życiu Juliusza Słowackiego

Archiwum kategorii: Aktualności

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na komiks o życiu Juliusza Słowackiego (dla klas 1-4) oraz na profil wieszcza na Facebooku (dla klas 5-8). Konkurs został ogłoszony w listopadzie w ramach tegorocznych obchodów Dnia Patrona.

Palma pierwszeństwa w kategorii komiksu przypada Maciejowi Kajserowi z klasy 3b za twórcze wykorzystanie cytatów z dzieł Słowackiego. Jesteśmy zachwyceni dojrzałością pracy oraz pomysłem na jej wykonanie.
Na drugiej pozycji uplasowała sMarta Kuc z klasy 4a. Pięknie wykonane rysunki ilustrujące życie poety bardzo nas ujęły.
Trzecie miejsce należy do Szymona Ratajczyka z klasy 4a – staranność w doborze rycin i zdjęć oraz umiejętne ich wykorzystanie wzbudzają nasz podziw. Wyróżnienie w kategorii klas 1-4 zdobyła Wirginia Hajdziony z klasy 4a. Biografia poety przedstawiona w tak barwny sposób na pewno głęboko zapadnie nam w pamięć.

Wśród klas starszych zdecydowaną zwyciężczynią jest Karolina Gałecka z klasy 8a. Jesteśmy zdania, że profil przygotowany w sposób zaproponowany przez naszą uzdolnioną ósmoklasistkę chciałby mieć sam Słowacki, gdyby żył we współczesnych czasach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu, pomysłów oraz chęci zrobienia czegoś ponad to, co obowiązkowe i konieczne. To właśnie ludzie, którzy zawsze chcą czegoś więcej, czegoś ponad przeciętność, dochodzą do celu i są godnymi naśladowcami naszego patrona.

Poprzednia aktualność
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO W RAMACH KULTUROWEGO PROJEKTU MIĘDZYNARODOWEGO "NOT ONLY MYSELF …OVER THE DISTANCES"
Następna aktualność
Dawanie napełnia serce