KULTUROWY PROJEKT MIĘDZYNARODOWY „NOT ONLY MYSELF …OVER THE DISTANCES”

Archiwum kategorii: Aktualności

Włoska szkoła 1°CIRCOLO „COLLODI” z miejscowości Fasano zwróciła się do nas z propozycją współpracy. Parę lat temu uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły mieli okazję wyjechać do Włoch i współpracować  ze szkołą Collodi w ramach projektu Socrates Comenius.

 

Tym razem projekt byłby zdalny i dotyczyłby wymiany  określonych informacji. Główny jego cel to  zapoznanie się z kulturą, sztuką, krajobrazem, historią państwa i regionu szkół, które biorą udział w projekcie. Oprócz naszej i włoskiej chęć współpracy zadeklarowały również  szkoły z Palestyny (Betlejem, Azja) i  Tanzanii (Afryka).

 Rozpoczęliśmy już pracę nad pierwszym zadaniem projektowym Kartka z kalendarza. Uczniowie w poszczególnych grupach wiekowych mają za zadanie narysować bądź namalować kulturalne obiekty lub zjawiska z  Kalisza i okolic. Czekamy jeszcze na prace, zamieszczamy na razie te, które już dotarły. Zachęcamy wszystkich do międzynarodowej współpracy i zabawy!

Poprzednia aktualność
WOLONTARIUSZE NA START
Następna aktualność
Gimnastyczny sukces Kai