Dzień Patrona

Archiwum kategorii: Aktualności

Tradycyjnie już 19 listopada obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona. Jak każdy uczeń SP3 wie, jest nim Juliusz Słowacki, jeden z najsłynniejszych polskich poetów, który żył i tworzył w I połowie XlX wieku, a który – obok Adama Mickiewicza – zasłużył na miano wieszcza narodowego. Nasi uczniowie poznają sylwetkę patrona już od najmłodszych lat, choć jego twórczość nie jest łatwa w odbiorze, a utwory w większości skierowane są do dorosłych. Nasi zerówkowicze układali dziś puzzle przedstawiające portret Słowackiego, odwiedzili szkolną Izbę Tradycji, w której zgromadzone są przedmioty związane z życiem i twórczością poety, egzemplarz „Balladyny”, z podpisem pary prezydenckiej, a otrzymany w podzięce za uczestnictwo szkoły w tegorocznym Narodowym Czytaniu, portret twórcy, a także pamiątki dokumentujące 130- letnią historię naszej szkoły. Najmłodsi przyjrzeli się także znajdującej się w holu tablicy pamiątkowej z płaskorzeźbą prezentującą popiersie wieszcza. Uczniowie klas 1-8 uczcili patrona podczas lekcji online. Zapoznali się z biografią poety, mapką jego podróży oraz wybranymi utworami, a następnie rozwiązywali quizy dotyczące twórcy.

Poprzednia aktualność
Liczą się czyny, nie słowa
Następna aktualność
Sukces naszych uczennic w Konkursie WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW