Mali ogrodnicy

Archiwum kategorii: Aktualności

Szkolne Koło Małego Ogrodnika doczekało się swojej nazwy – „Motylek”. Motylek to potoczna nazwa pięknej rośliny rosnącej w naszym ogrodzie o biologicznej nazwie KOSMOS oraz nazwa całej grupy barwnych, delikatnych owadów goszczących na naszych rabatach.

Ogród powstał w ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu uczniów z klas trzecich (obecnie czwartoklasistów) i ich rodziców. Później prace przerwała kwarantanna z powodu COVID-19. Jednak nawet w czasie nauki zdalnej trwały prace w przyszkolnym ogródku. Państwo Paulina i Tomasz Przepiórka obsadzili teren szkoły ozdobną trawą Miskant gracinllimus. W tym samym czasie pracownicy socjalni szkoły dbali o nasze rabaty kwiatowe – dzisiaj cieszą różnymi kolorami nasze oczy. Bardzo Państwu dziękujemy za pomoc w tym trudnym czasie.

Dzisiaj mali ogrodnicy pielą, sadzą, rozmnażają rośliny i poszerzają areał przyszkolnego ogrodu. Coraz więcej klas aktywnie pomaga w jego pielęgnacji. Ale uczniowie nie tylko poznają sztukę ogrodniczą, dbają też o kwiaty doniczkowe. Mamy nadzieję, że pod okiem tych małych ogrodników nasza szkoła będzie wkrótce tonęła w barwnych kwiatowych rabatach.

 

Poprzednia aktualność
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Następna aktualność
Warsztaty przyrodnicze w klasach trzecich