22 kwietnia – Dzień Ziemi

Archiwum kategorii: Aktualności

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Celem jest budowanie świadomości, jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych. Dzień Ziemi powinniśmy obchodzić każdego dnia, ponieważ z uwagi na współczesne zagrożenia klimatyczne nie ma już czasu, aby celebrować go tylko raz do roku. To właśnie dlatego uczniowie naszej szkoły podejmują wiele akcji proekologicznych przez cały rok. Uczniowie klasy 2b przygotowali ekologiczne instrumenty muzyczne, promując akcję „Ze starego – nowe”.

Poprzednia aktualność
Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego
Następna aktualność
 Odznaki „Honorowego Opiekuna Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa” dla naszych uczennic