VI WALENTYNKOWY NORDIC WALKING

Archiwum kategorii: Aktualności

Każdy wie, że patronem Święta Zakochanych jest św. Walenty, żyjący w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, który zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie. Św. Walenty złamał ten zakaz i potajemnie udzielał ślubów. Został za to wtrącony do więzienia. Tam poznał i uzdrowił ze ślepoty córkę więziennego strażnika, a później udzielił jej ślubu. Za ten czyn cesarz skazał go na śmierć. Św. Walenty zostawił na pożegnanie list dla córki strażnika, który podpisał „Od Twojego Walentego”.

 My w ramach popularyzacji aktywnego stylu życia wyruszyliśmy na VI Walentynkowy spacer Nordic Walking. Miejscem startu był dziedziniec hotelu Hampton z pięknym napisem „Kocham Kalisz”. Tu spotkaliśmy liczną grupę rowerzystów, która symbolicznie obdarowała nas balonami w kształcie serca. Po zrobieniu sobie zdjęcia, razem z grupą Pani Grażyny Adamin wyruszyliśmy na spacer. Było cudnie – słońce i wspaniałe humory oraz życzliwa atmosfera towarzyszyły nam przez całą imprezę. Już umówiliśmy się na następny marsz 1 marca z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych i Dnia Kobiet.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Poprzednia aktualność
DRZWI OTWARTE
Następna aktualność
Wyśpiewany sukces