Zaskakujące zabawy sensoryczne w klasach trzecich

Archiwum kategorii: Aktualności

Na ostatnich warsztatach przyrodniczych uczniowie robili ciecz nienewtonowską – niezwykłą masę, która wydaje się magiczna, a tak naprawdę to czysta fizyka . Młodzi badacze sprawdzali, jak ciecz zachowuje się pod wpływem różnej siły. W tym celu lepili kulkę, która po chwili rozpływała się w dłoni, uderzali w ciecz ręką, przelewali ją między palcami. Gdyby nie dzwonek, ta wspaniała zabawa mogłaby trwać  bez końca.

Kolejna grupa uczniów wykonała slime – zabawkę, którą śmiało określić już można jako kultową w I połowie XXI wiek. Ciągnąca się, kolorowa maź zrobiła wśród dzieci prawdziwą furorę. Uwierzcie – slime (mimo, że wygląda mało apetycznie), która rozwija zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. Zachęcamy do jej wykonania a przy okazji do superzabawy.

 

Poprzednia aktualność
Mamy coś do spełnienia - MARZENIA
Następna aktualność
Kopalnia soli w Kłodawie