Muzyczna podróż do Czech

Archiwum kategorii: Aktualności

W czwartkowy poranek, 24 października uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w lekcji muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Dzieci zostały zabrane w muzyczną podroż do Czech, gdzie poznały rytmy polki oraz zostały zapoznane z instrumentami dętymi – klarnetem i akordeonem. Oprócz tego posłuchały śpiewu w czeskim języku oraz zatańczyły do czeskiej muzyki. Uczniowie byli podekscytowani, biorąc udział w tak pięknie przygotowanym koncercie. Dzisiejsza podróż rozpoczęła cykl spotkań muzycznych w Państwowej Szkole Muzycznej. Następny koncert 21 listopada. Serdeczne podziękowania dla Pani Katarzyny Wieczorek i uczniów Szkoły Muzycznej za zaproszenie i wspaniały pokaz muzyczny.

Poprzednia aktualność
III miejsce naszej drużyny w Turnieju Piłki Nożnej „Śródmieście na sportowo - razem z radnym”
Następna aktualność
Kolejna międzynarodowa lekcja języka angielskiego