Europejski Tydzień Kodowania 

Archiwum kategorii: Aktualności

Świat wokół nas jest pełen kodów. Wystarczy tylko trochę się rozejrzeć, żeby zauważyć, że słowa zakodowane są przy pomocy liter, liczby przy pomocy cyfr, a dźwięki ukryte w nutach. W mijającym tygodniu klasy 1-3 kodowały na kartach pracy, utrwalając zasady ortograficzne, działania matematyczne i słówka z języka angielskiego. Mata do kodowania przypomniała, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, a pierwszoklasiści kolejny raz bawili się ulubionymi ozobotami. Klasy trzecie przywitały nowych mieszkańców naszej szkoły – roboty Dash i Dot, które wspomogą dzieci w dalszej nauce kodowania i programowania.

W klasach 4 -8 uczniowie deszyfrowali i kodowali wiadomości, korzystając z szyfru Cezara. Na zajęciach matematyki naukę dotyczącą kolejności wykonywania działań czy wyrażeń algebraicznych ułatwiał robot Photon programowany przez uczniów.

Poprzednia aktualność
„Wesoła i bezpieczna przerwa – mniej hałasu, więcej zabawy i mile spędzonego czasu" 
Następna aktualność
III miejsce naszej drużyny w Turnieju Piłki Nożnej „Śródmieście na sportowo - razem z radnym”