Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką – dzień piąty …

Archiwum kategorii: Aktualności

Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką
dzień piąty …

Oj, działo się dzisiaj, działo…

Od rana uczniowie klas starszych uczestniczyli w konkursie kulinarnym na danie, w którym oczywiście głównymi składnikami były jaja i pomidory.  Uczestnicy w pomysłowości przechodzili samych siebie. Przyrządzone przez nich potrawy były prawdziwymi dziełami sztuki kulinarnej. Na sam ich widok człowiekowi od razu śmiały się oczy i ciekła ślinka. Komisja konkursowa, dokonując oceny, wzięła pod uwagę: estetykę wykonania dania, staranność podania, współpracę w grupie, smak oraz posprzątanie stanowiska pracy.

Tego dnia gościliśmy u siebie dzieci z kaliskich przedszkoli, które wzięły udział w II edycji Przedszkolady, czyli Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Celem olimpiady było przede wszystkim rozwijanie u dzieci zainteresowania sportem, aktywne, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, uczenie się zdrowej rywalizacji oraz ponoszenia porażek. Ciekawe zabawy sportowe zachęcały uczestników do aktywności fizycznej i umysłowej, a przy okazji sprawiły im nie lada przyjemność. Wszystkie dzieci dostały malowanki, medale, chrupki kukurydziane, wodę mineralną  oraz certyfikaty. A Przedszkole Nr 18 im. „Chatka Puchatka”, które zdobyło najwięcej punktów, otrzymało Puchar Prezydenta Miasta Kalisza i plecaczki dla każdego przedszkolaka.
Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w  uroczystym zakończeniu Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką. Galę wręczenia nagród za konkursy rozpoczęła piosenka „Witaminki” w wykonaniu maluszków z naszej szkoły i taniec przedszkolaczków. Nagrody w różnych kategoriach wiekowych wręczał Pan Mariusz Witczak – Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani Małgorzata Kubacka-Gorwecka – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu oraz Pani Katarzyna Garnuszewska – dyrektor naszej szkoły .

Lista laureatów wszystkich konkursów podana została na witrynie naszej szkoły.

Wszystkie działania prozdrowotne możliwe były dzięki naszym sponsorom. Jesteśmy Państwu wdzięczni za bezinteresowne wsparcie nas w edukacji zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży. Bez Was ta impreza by się nie udała.
Dziękujemy!

http://www.rc.fm/news/kalisz-zdrowo-z-trojka.html

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2344963055715276&id=1458437721034485&__xts__[0]=68.ARD2g7ZhnS_KAixNWde3n6UaHc0TShZVPJTAKVEHqulw

 

Poprzednia aktualność
Wyniki konkursów szkolnych przeprowadzonych w ramach Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką
Następna aktualność
RAJD „WIOSENNE MAJAKI”