Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką – dzień czwarty …

Archiwum kategorii: Aktualności

Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką
dzień czwarty …

Szkoła obchodziła dzisiejszego dnia Święto pomidora z jajem. Uczniowie przyszli ubrani na biało i czerwono. Niektórzy przebrali się za pomidora. Ich stroje, które niewątpliwie wymagały dużo pracy, wyglądały przepięknie. A oni sami prezentowali się w nich prawdziwie pomidorowo 😊

Dzieci z najmłodszych klas uczestniczyły w miniwarsztatach kulinarnych, podczas których przygotowały drugie śniadanie. Przyrządzanie potraw sprawiło im wiele przyjemności i było wspaniałą zabawą. Dla najmłodszych była to  pełna niespodzianek podróż kulinarna, podczas której mieli okazję własnoręcznie przyrządzić kanapki, a następnie je degustować. Dzieci poznawały tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole, wykazały się niesamowitą twórczością podczas przygotowywania kanapek z jajem i pomidorem.

Po pysznym śniadaniu, pełni nowej energii uczniowie klas II wyruszyli na wędrówkę nordic walking. Ten „magiczny” spacer po zdrowie śladem Finów, pionierów nordic walking na świecie, łączy w sobie to wszystko, co najważniejsze w promowaniu zdrowia i szeroko rozumianej profilaktyki. Nasze dzieci już od najmłodszych klas uczestniczą w tej przyjemnej i jakże zdrowej formie aktywności fizycznej.

Starsi uczniowie przystąpili do konkursu tańca „Pomidorowy Twist z jajem”. Uczestnicy pokazali prawdziwy kunszt taneczny 😊.

Jak pisze LUKIAN SAMOSAT

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy.

Oswaja nas z widokiem pięknych form i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków,

Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne.

W ten sposób rozwija i kształci smak.”

Tak właśnie było dzisiaj w naszej szkole.

Jutro zapraszamy na relację z Przedszkolady, konkursu kulinarnego dla klas starszych oraz z uroczystości zakończenia Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką.

 

Poprzednia aktualność
Wyniki konkursów międzyszkolnych przeprowadzonych w ramach Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką
Następna aktualność
Wyniki konkursów szkolnych przeprowadzonych w ramach Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką