Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką – dzień drugi …

Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką
dzień drugi …

W dzisiejszym dniu młodzież wyruszyła na wycieczkę rowerową pod hasłem „Po zdrowie na dwóch kółkach”.  Wycieczki tego typu zaspokajają potrzebę wysiłku fizycznego, oddychania świeżym powietrzem i ruchu. Stwarzają możliwość kontaktu z przyrodą, słońcem i wodą. Poprzez umiarkowany wysiłek przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia.

Ubrana w kaski i kamizelki młodzież wyruszyła na 18- kilometrową przejażdżkę z placu szkolnego w kierunku Zalewu „Szałe” zwanego też Jeziorem Pokrzywnickim. Jest to sztuczne jezioro zaporowe, które powstało w drugiej połowie lat 70. ubiegłego stulecia. Na jego wodach jest możliwość odbycia kursów w celu uzyskania patentu żeglarza czy sternika, można popływać na windsurfingu, żaglówką, a nawet jachtem. Stanowi on raj dla wędkarzy. Łupem wędkującego paść może mała płoć, drapieżny sandacz i szczupak oraz pokaźnych rozmiarów sum.
My tymczasem nad brzegiem wody zrobiliśmy sobie małą przerwę, nabraliśmy sił na drogę powrotną, która wiodła malowniczą ścieżką rowerową nad Prosną.

Pogoda, humor oraz dobre samopoczucie dopisywały przez całą wycieczkę.  Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia turystyczne, myśląc już o następnych „podróżach rowerowych”.

Kiedy jedni uczniowie aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu, inni zmagali się z pytaniami z zakresu ochrony zdrowia, prawidłowych nawyków zdrowotnych czy znaczenia diety w życiu człowieka.

Poprzednia aktualność
Weź zapytaj, weź tu bądź! Klasa 7 dwujęzyczna czeka na Ciebie!
Następna aktualność
Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką - dzień trzeci …