Lekcja z Hiszpanem o kulturze

Archiwum kategorii: Aktualności

Dzisiaj na kilku godzinach lekcyjnych gościliśmy w naszej szkole native speakera z Hiszpanii, pana Francisco, który opowiedział nam o swoim kraju. Klasy 7a, 8a i 3d dowiedziały się,  z czego słynie La Plaza de España w Sewilli, co to takiego Los Reyes Magos, Carnaval de Calle czy corrida de toros, kim był Salvador Dali, a kim jest Filipe Sexto, jakie potrawy są najpopularniejsze i dlaczego w mieście de Buñol ludzie obrzucają się pomidorami. Uczniowie obejrzeli prezentację oraz krótki filmik, dzięki którym mogli chociaż przez chwilę znaleźć się na słonecznych  hiszpańskich plażach i zatopić się w kulturze urokliwych uliczek miast i miasteczek.

Poprzednia aktualność
Podsumowanie X jubileuszowej edycji EkoKonkursu
Następna aktualność
Śniadanie po angielsku