VII BIEG „TROPEM WILCZYM”

Archiwum kategorii: Aktualności

W niedzielę, 3 marca 20 uczniów naszej szkoły wystartowało z kijkami – pod opieką pań: A. Jangas, M Urbaniak i E. Wielgórskiej – w VII Biegu Tropem Wilczym. Ta sportowo-edukacyjna impreza towarzyszyła obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem rajdu było  nie tylko oddanie hołdu żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy w latach 1944 – 1963 walczyli z obcą władzą zainstalowaną w Polsce pod koniec II wojny światowej, ale również upowszechnianie aktywności ruchowej i wspólnego spędzania czasu. Kijkarze pokonali dystans 1963 m, symbolizujący rok, w którym poległ ostatni żołnierz niezłomny, Józef Franczak ps. Lalek. Na mecie usytuowanej na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki  każdy uczestnik marszu został nagrodzony pamiątkowym medalem, mógł też podziwiać rekonstrukcje historyczne i spróbować kiełbaski z grilla oraz grochówki lub żurku z kuchni polowej.

https://www.calisia.pl/articles/pobiegli-tropem-wilczym

Poprzednia aktualność
Wyścigi ozobotów w 2a
Następna aktualność
"Silni ludzie nie poniżają innych, oni ich wspierają."