Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Archiwum kategorii: Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata.  Głównymi celami tego dnia są: inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Tegoroczny DBI odbył się pod hasłem „Działajmy razem!”. Organizatorzy akcji zauważają, że wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Klasy młodsze nie boją się takich wyzwań!

Działaliśmy więc razem:
w klasie „0” ucząc się współpracy, pomocy i tolerancji poprzez wspólną zabawę i wykonywanie zadań,
w klasach 1a i 1b poprzez filmy edukacyjne „Sieci@ki” i żywo uczestnicząc w kulturalnej dyskusji,
w klasach 2a i 2b wykonując grupowe plakaty o bezpieczeństwie w Internecie oraz zapoznając się z tematem danych osobowych i danych wrażliwych.

Poprzednia aktualność
Zimowe krajobrazy przedszkolaków
Następna aktualność
Najmłodsi też programują!