Misie pod lupą!

Archiwum kategorii: Aktualności, Biblioteka

W niedzielę na całym świecie obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Świętowaliśmy go również podczas spotkania Klubu Książki. Uczniowie omawiali utwory literackie, w których pojawiła się postać misia. Gwiazdami spotkania byli oczywiście Uszatek i Puchatek. Pokusiliśmy się nawet o przeprowadzenie psychoanalizy wszystkich bohaterów bajki „Kubusia Puchatka” brytyjskiego pisarza A.A. Milne’a. Wszyscy mieli bardzo interesujące spostrzeżenia dotyczące m.in.: nadpobudliwości Tygryska, depresji Kłapouchego, kompleksów Prosiaczka czy pracoholizmu Królika. Poświęciliśmy także uwagę utworom, których jednym z bohaterów był niedźwiedź: „Niedźwiedź i dwaj strzelcy” La de Jean Fontaine, „Co niedźwiedzią skórę szacowali” Mikołaja Reja, „Przyjaciele” Adama Mickiewicza, „Niedźwiedź” Jana Brzechwy, „Miś” Zofii Beszczyńskiej. Mogliśmy dzięki temu przypomnieć sobie najważniejsze cechy gatunkowe bajki. Puentą jednego z utworów było nawiązanie do znanego porzekadła „dzielić skórę na niedźwiedziu”, które również wzięliśmy pod lupę.

Poprzednia aktualność
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Mój ukochany miś"
Następna aktualność
Mali architekci z 2b