Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

Archiwum kategorii: Aktualności

W dniu 12 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia i uczennicę klasy pierwszej. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń: pani Darii Otmianowskiej oraz pani Marty Porębnej-Jesiołowskiej przygotowały program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły pierwszoklasiści uroczyście ślubowali być dobrymi uczniami, wspaniałymi kolegami i patriotami, a następnie zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor – Katarzynę Garnuszewską, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Uczniowie i ich rodzice złożyli przysięgę na sztandar szkoły.  Rodzice obiecali  pomoc swoim dzieciom  w nauce, kochać je i akceptować takimi, jakie są. Pierwszoklasiści otrzymali również dyplom ślubowania, który wręczył  Pan Wicedyrektor Łukasz Witczak. Dzieci zostały obdarowane upominkami przygotowanymi przez koleżanki i kolegów z oddziału przedszkolnego i klas drugich. Prowadzącymi uroczystość byli uczniowie klas starszych, a wokalnie  i muzycznie uroczystość uświetnił chór szkolny.  Na tle kolorowej scenografii wykonano pamiątkowe zdjęcia. Po zakończonej akademii nasi bohaterowie wraz  z wychowawcami  i rodzicami udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Ostatnią niespodzianką dla dzieci była zabawa taneczna prowadzona przez uczniów z klasy 3d gimnazjum. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych.

 

Poprzednia aktualność
Moc uśmiechu
Następna aktualność
Uroczystość z udziałem prezydenta Grzegorza Sapińskiego