XIII Rajd „Śladami Przodków”

15 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły udali się pod opieką pań M. Urbaniak i E. Wielgórskiej na XIII Rajd „Śladami Przodków”, towarzyszący XXVI Europejskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego w Kaliszu. Rajd zorganizowano celem upamiętnienia setnej rocznicy powrotu Rzeczpospolitej, po 123 latach zaborczej niewoli, na mapę Europy. Trasa rajdu wiodła do Szczypiorna i Nowych Skalmierzyc (dotarliśmy tam autokarami), a następnie „Szlakiem niepodległości” po Kaliszu, gdzie razem z przewodnikami odwiedziliśmy  miejsca i przypomnieliśmy wydarzenia, w których rodziła się niepodległość i które wpisują się w dzieje grodu nad Prosną. W końcowej rywalizacji z 7 innymi szkołami drużyna z naszej szkoły wywalczyła II miejsce i otrzymała puchar Kaliskiego Oddziału PTTK.

Bezpieczeństwo w jesiennej szacie