DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Archiwum kategorii: Aktualności

23 maja 2018 r. społeczność SP Nr 3 oraz zaproszona na konkurs młodzież z innych szkół z Kalisza i okolic zwiedziły stragany z informacjami i niespodziankami o krajach anglojęzycznych, przygotowanymi przez naszych uczniów. Ponadto wszyscy mogli  przyjrzeć się, jak powstaje kilkudziesięciometrowy plakat zbiorowy. W tym czasie odbył się także Konkurs Języka Angielskiego dla klas szóstych szkół podstawowych połączony z Dniem Języka Angielskiego dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów z 6 szkół podstawowych (SP 2, SP11, SP 13, SP 21, SP23, SP Chełmce). Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Maciaszek ze Szkoły Podstawowej w Chełmcach, drugie miejsce Nikola Tułacz również z tej samej szkoły, trzecie miejsce ex aequo  Marcel Misztal (SP 2) i  Zuzanna Witczak z (SP 11). Oprócz zwiedzania stanowisk goście mieli okazję obejrzeć pokaz tańców narodowych (walijskiego, szkockiego, jamajskiego, country, wojennego – haka), skosztować typowych amerykańskich potraw, czyli hot dogs,  peanut butter jelly sandwiches, brownies (ze stoiska klasy 4 a), wykonanych przez naszych uczniów oraz wysłuchać prezentacji pana Paula Hackinga, naszego amerykańskiego nauczyciela. Cała impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz indeksy do klasy dwujęzycznej na kolejny rok szkolny. Konkurs na najpiękniejsze stoisko wygrała klasa 7 b, która przedstawiała Australię, natomiast konkurs na najładniejszy fragment plakatu zbiorowego wygrała klasa 7a, która starała się przedstawić symbolikę Walii. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Poprzednia aktualność
Turniej piłki nożnej „Śródmieście Górą”
Następna aktualność
Nasz uzdolniony pierwszoklasista