Wycieczka po zdrowie klas 1a, 1b i 4a

Archiwum kategorii: Aktualności

W ramach 168 Godzin dla Zdrowia z „Trójką” najmłodsi uczniowie naszej szkoły skorzystali z działań prozdrowotnych w parku rozrywki w okolicach Łodzi. W programie wyjazdu znalazły się warsztaty ceramiki (coś dla ducha) oraz zabawy ruchowe na torach przeszkód, trampolinach i zjeżdżalniach (coś dla ciała). Zgodnie z powiedzeniem „śmiech to zdrowie” bawiliśmy się wesoło i radośnie!

14 maja klasy pierwsze w towarzystwie starszych kolegów i koleżanek z klasy 4a wybrały się na wycieczkę do ośrodka Ceramilandia w Lutomiersku. Pierwszą część dnia uczniowie spędzili na warsztatach ceramiki. Zajęcia rozpoczęły się prelekcją o historii ceramiki oraz dawnych sposobach jej wytwarzania i dekorowania. Pokaz procesu produkcji ceramiki odbył się w specjalnie przygotowanej sali. Dzieci mogły poznać działanie maszyn i urządzeń  do wytwarzania surowców, masy ceramicznej, do formowania i wypalania produktów.  Następnie według własnego pomysłu ozdobiły figurki i doniczki. Drugą część dnia uczniowie spędzili bardzo aktywnie korzystając z parku rozrywki pełnego trampolin, zjeżdżalni, dmuchanych zamków, basenów z piłkami i tuneli. Dużym powodzeniem cieszyła się także karuzela łańcuchowa. Pobyt w Ceramilandii zakończył się smacznym posiłkiem.  Z wycieczki każdy uczestnik wrócił do domu z własnoręcznie udekorowanymi figurkami oraz Dyplomem Małego Ceramika.

Poprzednia aktualność
Pierwsze 48 godzin już za nami :)
Następna aktualność
Gra Miejska "Szacun dla Zdrowia"