Dzień Ziemi

Archiwum kategorii: Aktualności

25 kwietnia 2018 roku w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie uczniowie z Kalisza, Pleszewa i gminy Gołuchów podsumowali całoroczną aktywność ekologiczną. Siedmioro uczniów z naszej szkoły otrzymało odznaki Honorowego Opiekuna Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa, a za najlepszego ekologa uznano Kacpra Michalaka.

Klasa IId pod kierunkiem pani Elżbiety Zimnej przeprowadziła Rajd Ekologiczny „Pod drzewami” dla klas IV-VI. Zadaniem drużyn było dotarcie do punktów rozmieszczonych na terenie parku w Gołuchowie, znajdujących się w okolicy szczególnie cennych i pięknych drzew oraz udzielenie odpowiedzi lub wykonanie zadań związanych z ekologią oraz dziedzictwem kulturowym regionu ze szczególnym uwzględnieniem Gołuchowa. Najlepsze okazały się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 6 w Kaliszu – I miejsce, Szkoły Podstawowej nr 11 w Kaliszu – II miejsce, Szkoły Podstawowej nr 15 w Kaliszu – III miejsce.

Podsumowano i wręczono nagrody uczestnikom EkoKonkursu organizowanego przez naszą szkołę.

Był to bardzo szczęśliwy dzień dla Adama Kalety z klasy IId, który wylosował jedną z głównych nagród – rower.

 

autor zdjęć: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie
Poprzednia aktualność
PROJEKT ZDROWA JA
Następna aktualność
Wyniki EkoKonkursu – EKO-ZABAWKA