Global Teen Health Week w „Trójce”

Od 18 do 24 marca na całym świecie obchodzony jest Global Teen Health Week – Tydzień Zdrowia Nastolatków, który ma na celu podniesienie świadomości zdrowotnej  młodych ludzi. W Polsce Instytut Matki i Dziecka oraz Fundacja Instytutu Matki i Dziecka aktywnie włączyli się w to działanie.

Jednym z punktów programu zaplanowanej imprezy był ,,Skok na zdrowie”. Realizacji owego zadania podjęto się  we wtorek, 20 marca – w dniu poświęconym odżywianiu i aktywności fizycznej. Nasi uczniowie o godzinie 12:00 przez jedną minutę wspólnie z innymi uczniami z całej Polski wykonywali pajacyki. Tym samym  nasza szkoła przyłączyła się do ogólnoświatowej inicjatywy mającej na celu pomoc młodym ludziom w przejęciu kontroli nad swoim zdrowiem fizycznym i psychicznym oraz wpojenie dzieciom i młodzieży zdrowych nawyków, które będą towarzyszyć im przez całe życie.

VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej