I miejsce naszej szkoły w Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała”

Archiwum kategorii: Aktualności

8 marca 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Kaliszu odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Krajoznawczy „Piękna nasza Polska cała”. Naszą szkołę, pod opieką nauczyciela geografii, reprezentowała 4-osobowa drużyna uczniów w składzie: Wiktor Różycki – kl. 7a, Aneta Chojnacka, Hanna Maziec i Michał Kowalski  – z  klasy 3d.

Organizatorami konkursu byli Komisja Młodzieżowa przy Kaliskim Oddziale PTTK oraz II LO w Kaliszu. W konkursie należało poradzić sobie z pytaniami dotyczącymi zagadnień geografii fizycznej Polski, problematyki ochrony środowiska z uwzględnieniem parków narodowych oraz znajomości najważniejszych obiektów architektonicznych w Polsce.

Nasi uczniowie w kategorii klas starszych zajęli I miejsce spośród 16 startujących zespołów. W punktacji indywidualnej Michałowi udało się zdobyć II miejsce, Anecie III, a Hani VI lokatę. 
Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

 

Poprzednia aktualność
VI BIEG „TROPEM WILCZYM”
Następna aktualność
Przepyszny Dzień Kobiet