XXV RAJD SZLAKAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Archiwum kategorii: Aktualności

W sobotę, 3 lutego grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. E. Wielgórskiej udała się na teren osiedla Szczypiorno, by uczestniczyć w obchodach 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W rajdowych rozgrywkach należało wykazać się wiedzą historyczną, umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz sprawnością fizyczną, bowiem rzucano granatem i strzelano z broni sportowej. Ponadto należało odnaleźć tablicę upamiętniającą Powstańców Wielkopolskich i zapalić pod nią znicz, a także sporządzić i dostarczyć pocztę polową na metę rajdu. Tu drużyna złożyła meldunek oraz zaprezentowała pieśń legionową i narodowe symbole historyczne. Dla uczniów była to interesująca, żywa lekcja historii.

Poprzednia aktualność
Niech żyje bal!
Następna aktualność
4 nagrody dla naszych uczniów na X Dniach Kariery