Ginące zawody pomysłem na przyszłość

Archiwum kategorii: Aktualności, Doradztwo zawodowe

W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klasy 3D i 2D  uczestniczyli w warsztatach, podczas których poznawali zawody dawniej bardzo popularne, a obecnie powoli zanikające. Celem zajęć było uświadomienie młodzieży, że bycie specjalistą w konkretnej dziedzinie może być opłacalne, a fakt, że zaczyna brakować dobrych fachowców może stanowić szansę na zdobycie ciekawego i poszukiwanego zawodu.

Korzystając z iPadów, uczniowie tworzyli prezentacje takich niszowych zawodów jak: cieśla, rymarz, tkacz, dekarz, kowal, zegarmistrz, szewc, garncarz, zdun, kaletnik, lutnik, konserwator instrumentów muzycznych, krawiec, czapnik. W oparciu o  wcześniej przygotowane materiały opisywali zawód, wskazywali wady i zalety jego wykonywania, przedstawiali też ciekawostki na temat zawodu oraz ścieżkę kształcenia prowadzącą do zdobycia kwalifikacji do jego wykonywania.  Uczniowie opracowywali również polsko-angielski słownik podstawowych pojęć związanych z daną profesją. Kolejnym zadaniem, z którym się zmagali było zaprojektowanie ulotki promującej usługi w ramach danego rzemiosła.

 

Poprzednia aktualność
Na świetlicy fajnie jest
Następna aktualność
Dyniowa papieroplastyka 🎃🎃🎃