Książka to klucz do wyobraźni

Archiwum kategorii: SkyClub

W ramach projektu „Książka to klucz do wyobraźni”, zachęcającego uczniów do czytania, grupa taneczna Skyclub z naszego gimnazjum odwiedziła w minionym tygodniu  młodszych kolegów w Szkole Podstawowej nr 22.

Zaprezentowała tam etiudę taneczną, inspirowaną tragedią Szekspira „Romeo i Julia”. Pomysł tego projektu powstał na lekcjach języka polskiego, przy okazji pracy nad lekturą. Uczennice klasy 2d – Gabriela Goździewicz i Daria Jamrozik opracowały układ taneczny i zaprosiły do współpracy innych uczniów. Efekt tych działań to krótkie przedstawienie, w którym poprzez ruch i muzykę ukazano w piękny i artystyczny sposób historię miłości, podziwianej przez stulecia. Słynna para z Werony stała się symbolem uczucia zakazanego, ale i niezwyciężonego, nawet przez śmierć. Występ naszych gimnazjalistów bardzo się podobał zarówno uczniom, jak i nauczycielom, tym bardziej, że po zakończeniu wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej nauki tańca współczesnego. Zabawa była doskonała, a młodzi artyści udowodnili, że czytanie książek może być zajęciem nie tylko twórczym, ale i odkrywającym nasze talenty. Na zakończenie tancerze rozdali pamiątkowe kartki z logo oraz autografy.

Poprzednia aktualność
Magia świąt jest w Nas ...
Następna aktualność
SkyClub w zamku Czartoryskich w Gołuchowie