I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Archiwum kategorii: Klub Europejczyka

10.04.2015 roku  pod patronatem Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego odbył się w naszym gimnazjum  I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej  dla szkół podstawowych.  W konkursie wzięło udział 6 szkół z Kalisza i powiatu kaliskiego.

Celem konkursu było  popularyzowanie wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką europejską.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii Unii Europejskiej, symboli, etapów integracji oraz ciekawostek dotyczących   poszczególnych krajów należących do Wspólnoty.

Najwięcej punktów – 24 na 25 możliwych uzyskał Aleks Pietrzak ( SP nr 10). Punkt mniej zdobył Kamil Janiak ( SP nr 2). Trzecie miejsce zajął Adam Kępczyński ( SP nr 9).

Nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla uczestników i nauczycieli ufundował Andrzej Grzyb, poseł do PE oraz Europe Direct z Ostrowa Wielkopolskiego.

Pod patronatem Andrzeja Grzyba
Unia Europejska bez tajemnic